Historische Kring gemeente Leek e.o.

korte inhoud van Historisch Leek juli/augustus 2018, jaargang 32 nummer 3  

In het kader van de tentoonstelling “Jan Ernst Douma & 500 jaar Reformatie in het Westerkwartier”, lag de nadruk in het vorige speciale nummer van Historisch Leek op de ruim 80 kerken in het Westerkwartier. Er is meer verzameld in de loop der jaren. Uit diverse bronnen volgen in dit nummer van Historisch Leek artikelen die in elk geval met de Middeleeuwse kerken in onze gemeente Leek hebben te maken. Te weten: Midwolde en Lettelbert. Over de Tolberter kerk is ook nog genoeg te zeggen.

.In de kerk van Midwolde hangt een prachtig gedicht van Jan Kooistra, de dichter van onze gemeente, die al weer een tijd geleden is overleden. Wine Fransen heeft de illustraties er bijgemaakt. U kunt het origineel zien in de kerk van Midwolde.

De titels van de verschillende hoofdstukjes spreken voor zich

Tussen hemel en aarde; tussen toen en nu, Van de redactie

 Ommelander papen en papenvreters, Blikvanger

Bedevaart vol bijzondere ontmoetingen, door Jolanda de Kruyf

Het terugzingen, door Jan Kooistra

Afronding restauratie kerk van Midwolde in 1986.

Afronding restauratie kerk van Lettelbert in 1986

De kerken Midwolde en Lettelbert nu

De rouwborden in de kerk van Midwolde.

t